
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Interface | I²C |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Power Dissipation | 440 µW |
| Max Supply Voltage | 1.89 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of Channels | 3 |
| Number of Bits | 10 |
| Operating Supply Current | 77 mA |
| Number of Inputs | 6 |
| Resolution | 1.25 B |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Interface Type(Data Interface) | I²C |
Stock: 91
Distributors
pcbx
Unit Price$7.07700
Ext.Price$7.07700
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.07700 | $7.07700 |
| 10 | $5.53866 | $55.38660 |
| 25 | $5.15391 | $128.84775 |
| 50 | $4.97179 | $248.58950 |
| 100 | $4.79611 | $479.61100 |
| 300 | $4.62664 | $1387.99200 |
| 500 | $4.46315 | $2231.57500 |
| 1000 | $4.30541 | $4305.41000 |
